MA1206XR683J250
Description
CAP CER 0.068UF 25V X7R 1206
DataSheet
MA1206XR683J250 PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.068 µF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.125" L x 0.060" W (3.18mm x 1.60mm)