
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Mono-Kap™ K |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 150 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.205" (5.20mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 20000 |
Current price of K151M10X7RH53L2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 0603
CAP CER 1000PF 1.5KV C0G 2225
CAP CER 0.012UF 16V X7R 1210
CAP CER 150PF 100V X7R RADIAL
CAP CER 15PF 50V NP0 0402
CAP CER 0.1UF 25V 1206
IC FPGA 118 I/O 285CSFBGA