
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Comm X7R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.68 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | Bypass, Decoupling |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 2225 (5763 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.045" (1.15mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of C2225C684K5RACTU is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0805
CAP CER 300PF 50V C0G/NP0 0603
CAP CER 0.047UF 1KV X7R 2225
CAP CER 0.68UF 50V X7R 2225
CAP CER 330PF 100V X7R RADIAL
DISPLAY 7SEG 0.57" SGL GRN 10DIP
DIODE GEN PURP 650V DIE