CKC33C224FCGACAUTO
Description
CAP CER 0.22UF 500V C0G/NP0 3640
DataSheet
CKC33C224FCGACAUTO PDF
Type Description
Series:KC Link Auto C0G
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.22 µF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:Low ESL, High Voltage, High Temperature
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Package / Case:3640 (9110 Metric)
Size / Dimension:0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.106" (2.70mm)