
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VY2 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 10 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 440VAC |
| Temperature Coefficient: | U2J |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | X1, Y2 |
| Applications: | Safety |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.295" Dia (7.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.453" (11.50mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.394" (10.00mm) |
| Lead Style: | Formed Leads - Kinked |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of VY2100K29U2JS6TV0 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER MLCC
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 0402
CAP CER 0.12UF 250V X7R 1825
CAP CER 10PF 440VAC U2J RADIAL
CAP CER 470PF 500V X7R 2225
CAP CER 470PF 200V X7R 0603
CAP CER 1200PF 250V C0G/NP0 RAD