
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LD |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 8200 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.037" (0.94mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 8000 |
Current price of LD051C822KAB2A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0805 15NF 50V X7R 10%
CAP CER 2.7PF 200V C0G/NP0 0603
CAP CER 1.2UF 100V X7R 1825
CAP CER 8200PF 100V X7R 0805
CAP CER 15PF 200V NP0 0805
SENSOR OPT 550NM AMBIENT 6ODFN
IC REG LINEAR 0.8V 200MA 4SDFN