
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LD |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 47 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 8000 |
Current price of LD03YA470JAB2A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
KC-LINK 1812 6.2NF 650VDC C0G
CAP CER 3900PF 50V X7R 0805
CAP CER 0.056UF 10V X7R 1812
CAP CER 47PF 16V NP0 0603
CAP CER 0.1UF 50V X5R 0805
FIBER OPTIC RECEIVER
OM3 48 FIBER INDOOR TRUNK LSZH M