
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PEF 220 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 6000 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 12000V (12kV) |
| Temperature Coefficient: | R85 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 100°C |
| Features: | High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Requires Holder |
| Package / Case: | Disk, Metal Fitting - Threaded |
| Size / Dimension: | 8.858" Dia (225.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.772" (45.00mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of PEF220WF60238BJ1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.12UF 200V X7R 1812
CAP CER 1.2PF 200V NP0 RADIAL
CAP CER 0.068UF 100V X7R AXIAL
CAP CER 1.9PF 50V NP0 0805
CAP CER 6000PF 12KV R85 DISK
CAP CER 300PF 200V C0G/NP0 0402
BUS DRIVER, 3013 SERIES, 1-FUNC,