
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Comm X5R |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 10 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X5R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | Bypass, Decoupling |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.110" (2.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of C1210C106K5PAC7210 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.016UF 100V C0G AXIAL
CAP CER 0.068UF 25V X7R 0805
CAP CER 2700PF 500V X7R 1812
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603
CAP CER 10UF 50V X5R 1210
CAP CER NPO 0603
SHOULDER WASHER .381 ID .750 OD