
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CGJ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Not For New Designs |
| Capacitance: | 0.033 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 | ||
| 4000 |
Current price of CGJ4J2X7R1E333K125AA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 5.6NF 1000V C0G 1812
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL
CAP CER 0.18UF 25V X7R 1825
CAP CER 0.033UF 25V X7R 0805
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ LVDS
IC OPAMP VFB 2 CIRCUIT 8SOIC
FIXED IND 470NH 4.3A 27 MOHM SMD