
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HV |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2200 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 3000V (3kV) |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Voltage |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1825 (4564 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.106" (2.70mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of HV1825Y222KXHATHV is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 10PF 50V C0G RADIAL
CAP CER 1206 3.3NF 25V ULTRA STA
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0603
CAP CER 2200PF 3KV X7R 1825
CAP CER 68PF 1KV C0G/NP0 1111
CAP CER 10000PF 630V X7R 1825
CONN HEADER VERT 24POS 2.54MM