RHSN12A104K1M2H01A
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.1UF 100V XAN RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
RHSN12A104K1M2H01A PDF
Type Description
Series:RHS
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:0.1 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:XAN
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Features:-
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)