RHSN12A154K2M2H01A
Description
CAP CER 0.15UF 100V XAN RADIAL
DataSheet
RHSN12A154K2M2H01A PDF
Type Description
Series:RHS
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:0.15 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:XAN
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)