C5750C0G2W104K280KA
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.1UF 450V C0G 2220
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
C5750C0G2W104K280KA PDF
Type Description
Series:C
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:0.1 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:450V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.122" (3.10mm)