
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 270 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 250V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.098" (2.50mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of 1812Y2500271FFR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 6.8PF 1KV NP0 0805
CAP CER 1206 820PF 50V ULTRA STA
CAP CER 0.068UF 50V X7R RADIAL
CAP CER 0.47UF 100V X7R 2225
CAP CER 270PF 250V C0G/NP0 1812
CAP CER 1500PF 100V C0G/NP0 1825
FRONT END AC-DC POWER SUPPLY, PO