ES2211N820K502NTM
Manufacturer
NOVACAP
VIGOR # :
Description
CAP CER 82PF 250VAC C0G/NP0 2211
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
ES2211N820K502NTM PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:82 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:250VAC
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X1, Y2
Applications:Safety
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:2211 (5728 Metric)
Size / Dimension:0.220" L x 0.110" W (5.58mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.110" (2.79mm)