VJ0805D241MXBAR
Description
CAP CER 240PF 100V NP0 0805
DataSheet
VJ0805D241MXBAR PDF
Part Status:Active
Capacitance:240 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)