
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C900AC SFTY X1-440 Y2-300 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2200 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 440VAC |
| Temperature Coefficient: | Y5V (F) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | X1, Y2 |
| Applications: | Safety |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.276" Dia (7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.394" (10.00mm) |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of C901U222MZVDAAWL20 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 220PF 50V NP0 0805
CAP CER 4700PF 100V X7R 0805
CAP CER 0.1UF 25V X7R 2225
CAP CER 0.022UF 25V X7R 1206
CAP CER 2200PF 440VAC Y5V RADIAL
LED GRN 6MM NUT 24VAC/DC STK
OC-PA-S-FM-055F-001-0072