
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD COTS C0G |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 220 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | COTS |
| Applications: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.88mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of C0805T221J5GCLTU is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 4700PF 100V X7R 0805
CAP CER 0.1UF 25V X7R 2225
CAP CER 220PF 15KV Y6P RADIAL
CAP CER 220PF 50V NP0 0805
CAP CER 100PF 50V C0G RADIAL
IC VERSACLOCK SYNTHESIZER 8-SOIC
WIRE DUCT 60X60MM 2M LGTH(8) THI