
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Cera-Mite 715C |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 4700 pF |
| Tolerance: | -20%, +80% |
| Voltage - Rated: | 15000V (15kV) |
| Temperature Coefficient: | Y5U (E) |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C |
| Features: | High Voltage, Low Dissipation Factor |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Requires Holder |
| Package / Case: | Disk, Metal Fitting - Threaded |
| Size / Dimension: | 1.299" Dia x 0.902" L (33.00mm x 22.90mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 100 |
Current price of 715C15DKD47 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 18PF 50V C0G/NP0 1825
CAP CER 6800PF 10V U2J 0603
CAP CER 3300PF 100V X7R 1808
CAP CER 1800PF 250V X7R 0805
CAP CER 4700PF 15KV Y5U DISK
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
702-20-S-0200-R-OC-1-F-1-SY-N-N
ENCODER ROTARY 2" DIA 200PPR 7PI