1812Y6300180FCT
Description
CAP CER 18PF 630V C0G/NP0 1812
DataSheet
1812Y6300180FCT PDF
Part Status:Active
Capacitance:18 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)