1210GC332KAZ1A
Description
CAP CER 3300PF 2KV X7R 1210
DataSheet
1210GC332KAZ1A PDF
Type Description
Series:FLEXITERM®
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:3300 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:2000V (2kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination, High Voltage
Ratings:-
Applications:SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)