1812J0630183GAR
Description
CAP CER 0.018UF 63V C0G/NP0 1812
DataSheet
1812J0630183GAR PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.018 µF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:63V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)