GRM21B7U2E472JW32L
Description
CAP CER 4700PF 250V U2J 0805
DataSheet
GRM21B7U2E472JW32L PDF
Type Description
Series:GRM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Capacitance:4700 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:U2J
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.053" (1.35mm)