
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C900AC SFTY X1-440 Y2-300 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 10 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 440VAC |
| Temperature Coefficient: | SL |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | X1, Y2 |
| Applications: | Safety |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.276" Dia (7.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.394" (10.00mm) |
| Lead Style: | Formed Leads - Kinked |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of C901U100JZSDBAWL35 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.18UF 16V X7R 1808
CAP CER 10000PF 400VAC Y5V RDL
CAP CER 10000PF 200V X7R 0805
CAP CER 0805 910PF 50V ULTRA STA
CAP CER 10PF 440VAC SL RADIAL
CAP CER 0.018UF 16V C0G/NP0 1812
SQUARE FLANGE RECETACLE