
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CGA |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.47 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Temperature Coefficient: | X8R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | Epoxy Mountable, High Temperature |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC, Epoxy |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of CGA5F2X8R1E474K085AD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.12UF 50V C0G/NP0 RAD
CAP CER 47PF 2.5KV C0G/NP0 1825
CAP CER 390PF 1KV X7R 0805
CAP CER 0.022UF 100V X7R 1808
CAP CER 0.47UF 25V 1206 EPOXY
CAP CER 1200PF 50V X7R 0603
CAP CER 220PF 50V C0G/NP0 1206