
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 18 pF |
| Tolerance: | ±1% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Q, Low Loss, Ultra Low ESR |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.024" (0.61mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10000 |
Current price of 500R07S180FV4T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0603 200PF 10V ULTRA STA
CAP CER 2200PF 100V X7R 0402
CAP CER 2700PF 630V X7R 1206
CAP CER 0805 43PF 100V ULTRA STA
CAP CER 18PF 50V C0G/NP0 0402
IC REG LINEAR 1.8V 800MA DDPAK
TVS DIODE 24V 38.9V DO215AB