2211YA256P80DCTSP
Description
CAP CER 6.8PF 250V C0G/NP0 2211
DataSheet
2211YA256P80DCTSP PDF
Part Status:Active
Capacitance:6.8 pF
Tolerance:±0.5pF
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:C0G, NP0 (1B)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination, High Voltage
Ratings:X1, Y2
Applications:Safety, Boardflex Sensitive
Package / Case:2211 (5728 Metric)
Size / Dimension:0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.100" (2.54mm)