
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | U |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 430 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Ultra Low ESR |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100000 |
Current price of 12102U431JAT2A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0603 3.9NF 10V ULTRA STA
CAP CER 1000 PF 200V NP0(C0G) 12
CAP CER 0.039UF 16V U2J 1206
CAP CER 430PF 200V NP0 1210
CAP CER 2PF 200V C0G/NP0 0603
RES 36.5K OHM 0.1% 1/3W 1210
LED XLAMP WHITE 2SMD