
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | E |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 390 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 200V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Q, Low Loss |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1111 (2828 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.102" (2.59mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 201S42E391KV4E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 5100PF 200V C0G/NP0 RAD
CAP CER 470PF 25V C0G/NP0 1210
CAP CER 39PF 25V NP0 0201
CAP CER 390PF 200V NP0 1111
CAP CER 2200PF 200V C0G AXIAL
CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
CABLE ASSY U.FL PLUG