VJ0402D130KXBAP
Description
CAP CER 13PF 100V C0G/NP0 0402
DataSheet
VJ0402D130KXBAP PDF
Part Status:Active
Capacitance:13 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Size / Dimension:0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.024" (0.61mm)