MA0201XR101J250
Description
CAP CER 100PF 25V X7R 0201
DataSheet
MA0201XR101J250 PDF
Part Status:Active
Capacitance:100 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)