1825E125K250KHT
Manufacturer
NOVACAP
VIGOR # :
Description
CAP CER 1.2UF 25V 1825
DataSheet
1825E125K250KHT PDF
Part Status:Active
Capacitance:1.2 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:25V
Temperature Coefficient:-
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Features:High Temperature
Package / Case:1825 (4564 Metric)
Size / Dimension:0.180" L x 0.250" W (4.57mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.080" (2.03mm)