A271M15X7RH5UAA
Manufacturer
Vishay BC Components/Beyshlag/Draloric
VIGOR # :
Description
CAP CER 270PF 100V X7R AXIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
A271M15X7RH5UAA PDF
Type Description
Series:A
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Capacitance:270 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)