CHV1206N500820GCT
Description
CAP CER 82PF 500V C0G/NP0 1206
DataSheet
CHV1206N500820GCT PDF
Part Status:Active
Capacitance:82 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:500V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)