HC1812XR473K102
Description
CAP CER 0.047UF 1KV X7R 1812
DataSheet
HC1812XR473K102 PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.047 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.180" L x 0.125" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.110" (2.80mm)