CAS17C471GAGGC
Description
SFTY 1808 470PF X2 250 C0G 2%
DataSheet
CAS17C471GAGGC PDF
Part Status:Active
Capacitance:470 pF
Tolerance:±2%
Voltage - Rated:250VAC
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X2
Package / Case:1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.087" (2.20mm)