
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2.2 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 2225 (5763 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.060" (1.52mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 22255C225MAT2A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 150PF 250V NP0 0805
CAP CER 4.7UF 50V X5R 0805
CAP CER 0.068UF 63V X7R 1808
CAP CER 2.2UF 50V X7R 2225
IC VIDEO LCD CONTROLLER 128LQFP
SWITCH DISCONNECT 125A 600V BLK
CONN PIN 22-24AWG CRIMP GOLD