
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMD Auto X8R HT150C Flex |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 3000 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Temperature Coefficient: | X8R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | Low ESL, Soft Termination, High Temperature |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.043" (1.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of C1206X302M4HACAUTO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 4.7PF 100V NP0 0603
CAP CER 0.33UF 63V X7R 1206
CAP CER 1210 6.8NF 50V ULTRA STA
CAP CER 6800PF 1.2KV X7R 2220
CAP CER 1206 3NF 16V ULTRA STABL
CONN HOUSING 6POS .100 DUAL
INDUCT ARRAY 2 COIL 148.1UH SMD