FK28C0G1H3R3CN000
Description
CAP CER 3.3PF 50V C0G RADIAL
DataSheet
FK28C0G1H3R3CN000 PDF
Package:Bulk
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:3.3 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)