
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FlexiCap™ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 220 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination, High Temperature |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability, Boardflex Sensitive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.051" (1.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6000 |
Current price of 0805Y0100221GCT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1210 56NF 10V ULTRA STAB
CAP CER 2700PF 250V X7R 1210
CAP CER 0.68UF 100V X7R RADIAL
CAP CER 270PF 3KV NP0 1812
CAP CER 220PF 10V C0G/NP0 0805
CAP CER 2.2PF 63V C0G/NP0 0805
CONN PLUG FMALE 8P GOLD SLDR CUP