
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.6 pF |
| Tolerance: | ±0.25pF |
| Voltage - Rated: | 200V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Q, Low Loss |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0505 (1313 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.050" (1.27mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 |
Current price of 0505J200P600CQT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 3900PF 16V X7R 1812
CAP CER 5600PF 1.5KV X7R 1210
CAP CER 4700PF 250V X7R 0805
CAP CER 0.022UF 16V X7R 1206
CAP CER 0.039UF 500V X7R 1206
CAP CER 0.6PF 200V C0G/NP0 0505
CAP CER 0.47UF 16V X7R 2220