QCCT102Q750F1GV002E
DataSheet
QCCT102Q750F1GV002E PDF
Part Status:Active
Capacitance:75 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.046" (1.17mm)