CGA5L3X5R1V475M160AB
Description
CAP CER 4.7UF 35V X5R 1206
DataSheet
CGA5L3X5R1V475M160AB PDF
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:4.7 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:35V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Features:-
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.075" (1.90mm)