C2225C822J5GACTU
Description
CAP CER 8200PF 50V NP0 2225
DataSheet
C2225C822J5GACTU PDF
Type Description
Series:SMD Comm C0G
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:8200 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Low ESL
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:2225 (5763 Metric)
Size / Dimension:0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.061" (1.55mm)