CC0805ZPY5V7BB684
Description
CAP CER Y5V 0805
DataSheet
CC0805ZPY5V7BB684 PDF
Type Description
Series:CC
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.68 µF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:16V
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Features:-
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)