
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VJ HIFREQ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 27 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Q, Low Loss |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 30000 |
Current price of VJ0805D270KLXAJ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 3900PF 500V X7R 2220
CAP CER 0.1UF 16V X7R 1808
CAP CER 0805 4.3NF 16V ULTRA STA
RES SMD THICK FILM 1206
CAP CER 27PF 25V NP0 0805
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T412
DC DC CONVERTER 12V 1W