2220J6300472MXR
Description
CAP CER 4700PF 630V X7R 2220
DataSheet
2220J6300472MXR PDF
Part Status:Active
Capacitance:4700 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:630V
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)