2220J6K00122JXR
Description
CAP CER 1200PF 6KV X7R 2220
DataSheet
2220J6K00122JXR PDF
Part Status:Active
Capacitance:1200 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:6000V (6kV)
Temperature Coefficient:X7R (2R1)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.098" (2.50mm)