PS0040BE20133BJ1
Description
CAP CER 200PF 5KV R85 DISK
DataSheet
PS0040BE20133BJ1 PDF
Part Status:Active
Capacitance:200 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:5000V (5kV)
Temperature Coefficient:R85
Operating Temperature:-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:1.772" Dia (45.00mm)
Height - Seated (Max):0.827" (21.00mm)